Kategoriler
Makaleler

Antika Isparta Halıları

Yılların vermiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimi ile antika Isparta halıları için bizlere ulaşabilirsiniz. Alım ve satım işlemlerinde Antika denilince biz akla geliriz. Ağgez Antik olarak sizlere en iyi hizmetleri sunmaktayız.

Antik Isparta halılarımız dokuması ve ahengi ile beraber ruhunuzu okşayan bir yapıya sahip. Halılarımız bu sebeple birçok insan tarafından beğeniliyor. Beğenilen bu halılarımız özel koleksiyonların göz bebeği konumunda yer alır. Ayrıca, özel dekorlarınız ve konseptleriniz için de halılarımızı satın alabilirsiniz.

Antika Isparta Halıları için İletişim sayfamızda yer alan Ağgez Antik irtibat numaralarını aramanız yeterli olacaktır.

Antik Isparta Halıları Tarihi

Antik Isparta halıları oldukça eski bir tarihe sahiptir. Bu tarih, kendine has anlamları ile mana kazanıyor. Bir halının eski olması antika olduğu anlamına gelmez. Halıların ne zaman dokunduğu ve diğer özellikleri antika olması için çeşitli şartları sağlamaktadır. Sattığımız halılar bu şartları karşılamaktadır. Günümüz dünyasında bir halının antika sayılabilmesi için halının 100 yaşından büyük olması gerekir. 100 yaşını aşmayan halılarda diğer kriterler aranmaz. Firmamız bünyesinde satılan antik Isparta halıları kalitesiyle öne çıkıyor. Bir antik halının kalitesini etkileyen faktörler iplik tipi, dokuma sıklığı ve hav yüksekliği gibi teknik detaylarda yatmaktadır. Birincisi, kaliteli halılar orta ağırlıkta, uzun ömürlü ve esnektir. İkincisi, kilimler son derece yumuşak ve parlak renklidir. Aynı zamanda bu halıların temizliği de oldukça kolaydır. Bununla birlikte, esasen lekelenmeye ve solmaya karşı dayanıklıdır. Bu özellikleri ile beraber satışta olan antik Isparta halılarımız alıcılarını bekliyor.

Neden Antika Isparta Halı?

Eski ve antika eşyalar kopyalanamaz ve her gün alınıp satılmaz. Eski ya da antika olan halılar da bu eşyalardan biridir. Bu halıların kopyalanamaz olması ve sürekli bir ticaret döngüsünde yer almamaları sebebiyle son derece özeldir. Özel olmaları sebebiyle de değerlidirler.

Antika halılarımızın bu özellikleri bu tür antikaların değerini oluşturan temel yapı taşıdır. Biz de bu temeli bünyemizde barındırarak en iyi şekilde müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bilgi, alışkanlık ve deneyim de bu hizmette önemli rol oynar. Deneyimimiz ve bilgeliğimiz ile hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Bir kişinin yıllardır evinde kullandığı ve görmekten sıkıldığı bir halı o kişi için bir değer ifade etmeyebilir. Fakat antik Isparta halıları, merakı olanlar için son derece değerlidir.

Daha fazla bilgi ve detay için AĞGEZ ANTİKA firmasına ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Makaleler

Antika Matara Alanlar

Antika matara alanlar arasında değerli eşyalarınızı en iyi fiyata satın alabileceğiniz güvenilir bir yer arıyorsanız, doğru adrestesiniz.

Antika mataralar, geçmişte kullanılan ve bugün hala birçok kişi tarafından koleksiyon amaçlı toplanan değerli eşyalardır. Eğer siz de antika mataralarınızı satmak istiyorsanız, antika matara alımı arasında güvenilir bir yer bulmak önemlidir. Bu sayede, eşyalarınızı en iyi fiyata satın alabilirsiniz.

Antika Ürünler Nedir?

Antika mataralar, genellikle alkol taşımak için kullanılan, genellikle metal veya camdan yapılmış mataralardır. Bu mataraların çoğu, geçmişte kullanılmış ve bugün birçok kişi tarafından koleksiyon amaçlı toplanmaktadır.

Antika Alanlar Ne Yapar?

Antika matara alanlar, antika mataraları satın alarak koleksiyonlarına ekler veya yeniden satış yaparlar. Antika matara alanlar, eşyaların orijinalliğini ve değerini belirlemek için uzmanlık gerektirir. Bu nedenle, antika mataralarınızı satarken güvenilir bir antika matara alıcısı bulmak önemlidir.

Antika Mataralarınızı Satarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Antika mataralarınızı satarken dikkat etmeniz gereken bazı önemli faktörler vardır. Bunlar şunları içerir:

 • Eşyanın durumu: Antika mataranın durumunu kontrol etmek önemlidir. Herhangi bir çizik, kırık veya deformasyon olup olmadığını kontrol edin.
 • Orjinallik: Antika mataraların orijinalliği, değerlerini belirleyen önemli bir faktördür. Antika matara alıcınızın orijinalliği doğrulama konusunda uzman olması önemlidir.
 • Değer: Antika mataranızın gerçek değerini bilmek, adil bir fiyat talep etmenizi sağlar.
 • Satıcı: Antika mataranızı satarken güvenilir bir antika matara alıcısı bulmak önemlidir. Referansları kontrol edin ve güvenilirliğini doğrulayın.

Daha fazla bilgi ve detay için her zaman AĞGEZ ANTİK firmasına ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Makaleler

Sarıyer’de Antika Dükkanı

Sarıyer, İstanbul’un boğaz kıyısında yer alan tarihi bir semttir. Boğaz manzarası, tarihi binaları ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Sarıyer’de birçok antika dükkanı bulunmaktadır. Bu dükkanlar, ziyaretçilere tarihi eserlerin izini sürme ve farklı kültürlerin eserlerini keşfetme fırsatı sunar. Bu yazımızda Sarıyer’deki antika dükkanlarını, tarihi eserlerini ve bu dükkanların ziyaretçiler için sunduğu deneyimi inceleyeceğiz.

Sarıyer’deki Antika Dükkanları

Sarıyer’deki antika dükkanları, tarihi semtin ruhunu yansıtır. Bu dükkanlarda Osmanlı döneminden kalma mobilyalar, avizeler, porselenler ve daha birçok tarihi eser bulunabilir. Aynı zamanda, dükkanlarda farklı kültürlerin eserleri de bulunabilir. Antika dükkanları, ziyaretçilere farklı bir dünya sunar. Bu dükkanları ziyaret etmek, tarihi eserleri keşfetmek ve geçmişe yolculuk yapmak için harika bir yoldur.

Sizde hemen AĞGEZ ANTİK firmasını tercih edebilir, en iyi fiyatları alabilirsiniz.

Antika Dükkanlarının Tarihi Eserleri

Sarıyer’deki antika dükkanlarında birçok tarihi eser bulunabilir. Osmanlı dönemine ait avizeler, porselenler, çeyiz sandıkları, kahve fincanları ve mobilyalar oldukça popülerdir. Aynı zamanda, antika dükkanlarında farklı kültürlerin eserleri de bulunabilir. Mesela, antik Roma, Yunan ve Mısır eserleri, antika dükkanlarının vitrinlerinde yer alabilir. Bu eserler, ziyaretçilere farklı bir kültürü keşfetme fırsatı sunar.

Antika Dükkanlarının Sunduğu Deneyim

Antika dükkanları, ziyaretçiler için farklı bir deneyim sunar. Bu dükkanları ziyaret etmek, tarihi eserleri keşfetmek ve geçmişe yolculuk yapmak için harika bir yoldur. Antika dükkanlarında birçok eski ve nadir eser bulunabilir. Bu eserler, ziyaretçilerin merakını uyandırır ve geçmişe dair bir hikaye anlatır. Aynı zamanda, antika dükkanları, farklı kültürlerin eserlerini keşfetmek için de harika bir yoldur.

Ağgez Antik İstanbul ilinde sizlere hizmet vermektedir.

Sarıyer‘de Antika Dükkanı arayışında olanlar için biz buradayız. İnternet sitemizin iletişim sayfasından bize ulaşabilir ve anında ürünler için teklif alabilirsiniz. Satmayı düşündüğünüz eserler için de yine çekinmeden bizi ar arayabilirsiniz.

Kategoriler
Makaleler

Antika Sürahiler

Antika eşyalara merakı olanlar antika sürahiler gibi binlerce antika ürüne sayfamız ve mağazamızdan ulaşabilir.

Antika ürünler arasında yoğun talep gören sürahi ve sürahi takımları, antika sektörüne ilgi duyanlar tarafından merakla inceleniyor. Firmamız yalnızca antika sürahilerin satışını yapmakla kalmıyor. Elinizdeki antika sürahilerin değerinde olan fiyatları üzerinden alımını da gerçekleştiriyoruz. Firmamızın antika koleksiyonunu incelemek ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antika Sürahi Takımları Nereden Alınır?

Antika ürünler, modası geçmeyen ve her dönem ilgilisi bulunan eşyalar arasında yer alıyor. Antika mutfak eşyalarında önemli bir yeri bulunan ve antikalara özel ilgi duyan herkesin yakından bildiği sürahiler, binlerce yıllık tarihi ile farklı anlamları bir arada barındırıyor.

Evinizde veya işyerinizde binlerce yıllık tarihi ile süs eşyası olarak antika sürahilere yer vermek isteyebilirsiniz. Retro bir dekorasyon stili ile evinize veya ofisinize bambaşka bir atmosfer kazandırmak istiyor ve kaliteli antika eşyalara nereden ulaşacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Uzun yıllardır gerek dayandığı gerçekçi tarihi ile gerekse koleksiyona değer anlamları ile sizlere alım satımını gerçekleştirdiğimiz antika eşyalara web sayfamız üzerinden erişebilirsiniz.

Antika Sürahi Alım Satım Hizmetleri

Antikacılık sektöründe antika sürahiler oldukça geniş bir model yelpazesi sunuyor. Piyasada gördüğü taleple birlikte antika değeri yüksek olan sürahiler yoğun bir ilgi görüyor. Bu nedenle antika eşyalara özel bir ilgisi bulunan kişiler için antika sürahi alım satım hizmetleri sağlıyoruz.
Geçmişe dair izleri ve anılarıyla birlikte uzun süredir evinizde beklettiğiniz antika sürahilerin hak ettiği değeri görmesini istiyorsanız, sizlere sunacağımız fiyat tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Binlerce yıllık tarihe sahip ve günümüze kadar değerini kaybetmeden gelmeyi başaran sürahi modellerine ulaşabilir ve hak ettiği değeri ile satışını sağlayabilirsiniz.

Antika Sürahi Fiyatları

Antika sürahi alıcılarının yakından merak ettiği konulardan biri ise fiyatlarıdır. Güvenilirliği şüphe getirmeyen ve binlerce yıllık tarihi izleri ile antikaya ilgi duyanları kendine hayran bırakan sürahilerin fiyatları farklılık gösteriyor.

Marka değerini korumayı başaran ve müşteri memnuniyetini sağlayan firmamızın birbirinden değerli antika eşyalarına ulaşabilir, değerinde fiyatları ile satışını gerçekleştirebilirsiniz. Antika severler için nadir bulunan antika sürahiler için firmamız ile irtibata geçerek fiyat incelemesi yapabilirsiniz.

Kategoriler
Makaleler

Antika Cam Ürünleri Alanlar

Antika cam ürünleri alanlar titiz ve dikkatli bir iş gerçekleştirmektedir. Cam, diğer malzemeler gibi çok fazla eskimediğinden, insanların bir cam parçasının eski olup olmadığını söylemesi oldukça zor olabilir. Yılların deneyimine sahip uzmanlar, ister elde üflenmiş ister makinede yapılmış olsun, camın berraklığını, aşınma izlerini, camın gövdesindeki kusurları ve genel biçimi veya dekorasyonu aracılığıyla üslup özelliklerini ayırt etmeye çalışacaklardır. Her nesne gibi cam da şekli ve detaylarıyla her zaman değişen modanın konusu olmuştur. Bu şekiller genellikle internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde araştırılabilir. Antika camların çoğu imzasız olsa da, vintage parçalar üzerinde bir yapımcının veya sanatçının imzasını bulma şansı daha yüksektir.

Antika Cam Kıymetli midir?

Antika cam ürünleri oldukça kıymetli ve değerlidir. Bu öğeler genellikle iyi koleksiyonlardan ziyade kullanım için satın alınır, bu nedenle öğenin değerini verecek olan parçanın durumu, netliği ve genel görünümüdür. Genel bir kural olarak, antika kesme cam ne kadar yüksek netlik ve parlaklığa sahipse, o kadar değerlidir ve stiller aynı kaldığı için bir amatörün antika ve eski parçalar arasındaki farkı anlaması oldukça zordur. Kesilmiş camı taklit etmek için kalıplanmış camın 19. yüzyıldan beri var olduğunu da belirtmekte fayda vardır. Bunlar, doğal olarak orijinal kesilmiş öğelerden daha az değerlidir ve ‘kesiklerin’ kenarları, gerçeğine kıyasla çok daha pürüzsüz olacaktır.

Roma camı, 17000 yılı aşkın bir süre önce varlıklı tüccarı tarafından yüksek değer verilen bir müzayedede satılan en değerli cam eşya rekorunu elinde tutmaktadır. Bugün antika cam ürünleri alanlar özellikle bu tür camlar ile ilgilenmektedir. Roma camının usta işçiliği, büyük ölçüde metal işleme, değerli taş işleme ve çanak çömlek üretiminde kullanılan beceri ve uygulamalara dayanmaktadır.

Cam üretimler üretildikleri dönemlerde pembe, mavi, yeşil, kristal, kobalt mavisi ve her zaman büyüleyici ametist gibi çeşitli renklerde elde edilmiştir. Günümüzde pek çok farklı renk ve tasarıma ait, antika cam ürünlerini görmek mümkündür. Pek çok kişi aile büyüklerinden yadigar olarak kalan cam ürünleri kendi için saklasa da, muhafaza etmekte zorlanabilir. Bu gibi durumlarda antika cam ürünlerinin alıcıları ile iletişime geçebilir ve böylelikle daha fazla saklamak istemediğiniz antika cam ürünlerinizi değerinde satarak, maddi kazanç elde edebilirsiniz.

Antika Cam Ürünleri

Antika cam ürünlerinin arasında tereyağı tabağı, şamdanlar, kurabiye kavanozu, krema, bardaklar, tabaklar, sürahiler, tabaklar, servis tabağı, tuzluk ve biberlik, şekerlik ve bardaklar gibi pek çok ürün bulunur. Bazı antika cam ürünleri, nadir bulunmaları ve ince sanatkarlıkları nedeniyle son derece pahalıdır.

Cam, yüzyıllar boyunca gelişmiş ve halen gelişmeye devam eden bir sanattır. Şimdiye kadar keşfedilen en eski cam nesnelerden bazıları boncuklar ve küçük kaplar olarak bilinmektedir. Mevcut cam eşya çeşitliliği, tarih boyunca cam üretiminin artmasıyla orantılı olarak artmıştır. Siz de var olan antika cam ürünlerinizi değerinde satmak istiyorsanız antika cam ürünleri alanlar ile iletişime geçerek, bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve sorularınız için AĞGEZ ANTİK firmasına çekinmeden ulaşın.

Kategoriler
Makaleler

Antika Tekstil Ürünleri Alanlar

Antika tekstil ürünleri alanlar ile ilgili araştırma yapan pek çok kişi, “antika” kelimesinin ne anlama geldiği hakkında merak duymaktadır. Kelimenin anlamı göz önüne alındığında, antikalar maddi değeri olan eski nesnelerdir. Bununla birlikte, bir antika koleksiyoncusunun bakış açısından, maddi değeri olan tüm öğeler antika olarak kabul edilmez ve bu tanıma nadirlik gibi kriterler eklenir. Antika ürünler arasında sanat ve tasarım ürünleri, heykeller, kanaviçe işi levhalar, çeşitli el yapımı ürünler, antika kalıplar, belirli bir tarihi döneme ait öğeler veya değerli sayılan öğeler yer alır. En ilgi çekici antika ürünlerinin arasında ise madeni paralar, giysiler ve tekstil ürünleri bulunmaktadır.

Antika Tekstil Nedir?

Antik tekstil ürünleri, tarih öncesi çağlarda tüm insanlara ait olan, yaygın olarak giyilen, normal kabul edilen sıradan giysilerdir. Kaybolunca kullanılamaz hale gelir ve zamanla antika kalır. Günümüzde herkesin uygun fiyata bulabileceği nefes alabilen sweatshirt ve polar bisiklet şortlarının fiyatları muhtemelen önümüzdeki birkaç asırda o zamana göre hatırı sayılır bir değere ulaşacaktır. Tüm antika giysiler, hem maddi hem de manevi olarak çok değerli ürünlerdir, ancak Sultanlar ve Padişahlar gibi hanedanların giysileri çok daha değerlidir. Ürünler tarih boyunca tamamen el işçiliği ile yapılmış ve bu nedenle antika tekstil ve giyim sektörünün ilgisini çekmiştir. Antika giyim genel olarak kadınlara yönelik olsa da vintage şalvarlar, ceketler ya da şapkalar erkekler için de farklı kumaş ve dokuma teknikleri kullanılarak çok çeşitli tasarımlarda sunulmaktadır. İkinci el kıyafetler dönemin trendlerine göre işlendiği için her kategoride birbirinden tamamen farklı tarz ve modellerin yer aldığı çok çeşitli rengarenk ürünler arasından zevkinize uygun ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Antika tekstil ürünleri alanlar bu tarz ürünler ile yakından ilgilenmektedir.

Antika Tekstil Ürünleri Alanlar Hangi Ürünler ile İlgilenir?

Antikalar el yapımı sanat eserlerini, duvar panellerini, çantaları ve kanaviçe desenlerini içerir. Kanaviçenin antika olarak değerlendirilmesinin yanı sıra atalarımızın işlemek için kullandıkları işleme çerçeveleri, ahşap veya metal çerçeve modelleri de antika sayılmaktadır. Antika ürünlerin özelliklerine bakıldığında net bir çizgisi olmayan birçok özelliği bulunduğu görülmektedir. Bazı antika tutkunları benzersiz ürünler isterken, bazıları tarihin dokusunu, kokusunu ve gizemini taşıyan ürünlere kayıtsız kalamazken, kıyafet arayan antika tutkunları gibi bazıları da göz alıcı ve sıra dışı bir şeyler ister. Özellikle yöresel tarzdaki ürünlerin işlenmesinde kullanılan merdane ya da jüt ipliği ve iğne gibi aletler de antika kıyafetlerin yanı sıra tarih duygusu isteyen ve antika tekstil ürünleri alanlar için oldukça ilgi çekicidir. Kanaviçe yapmak için kullanılan malzemeler ahşap ve metal kasnak şeklinde çeşitlenmekle birlikte metal kasnak şeklinde modeller de bulunmaktadır. Bu dönemde kullanılan herhangi bir alete antika denilebilir ve böylelikle iğne bile tarihin önemli bir parçası haline gelir.

Ağgez Antik firmasının iletişim numaraları ya da web sitesindeki Tekstil Antikaları kategorisi ile hemen bilgi sahibi olun.

Kategoriler
Makaleler

Osmanlı Arması Tablosu

Ağgez Antik firmasının web sitesinde bulunan telefon numaraları üzerinden Osmanlı Arması Tablosu için bilgi alabilir ve ayrıca sitenin ana sayfasına geçiş yaparak RESİM ve RESSAM kategorisi içerisinde en şık ürünleri anında inceleyebilirsiniz.

Bir çok antika tablo, bir çok antika resim ve özel ressam ürünlerini bünyemizde barındırmaktayız. Sizlerde aradığınız antika eserler veya satmak istediğiniz antika osmanlı armalı ürünler için bize ulaşabilirsiniz.

OSMANLI ARMASI HAKKINDA

Osmanlı arması, Osmanlı İmparatorluğu’nun resmi armasıydı ve 1453 yılından 1922 yılına kadar kullanıldı. Arma, iki yarım hilal, bir çift başlı kartal, bir asa ve bir kalkan şeklindedir. İki yarım hilal, İslam dinini simgeler ve Osmanlı İmparatorluğu’nun İslamiyet’i benimsediğini gösterir. Çift başlı kartal, Osmanlı İmparatorluğu’nun gücünü ve iki kıtaya hükmettiğini simgeler. Asa ve kalkan, imparatorluğun askeri gücünü ve koruyucu rolünü temsil eder. Ayrıca, asanın üstündeki alev, imparatorluğun dini ve dünyevi liderliğini sembolize ederken, kalkandaki yazı “Allah” kelimesi, imparatorluğun İslamiyet’i savunduğunu ve koruduğunu vurgular. Osmanlı arması, imparatorluğun hükümdarlarının gücünü ve yetkisini temsil ederken, aynı zamanda İslamiyet’in ve imparatorluğun gücünün bir sembolü olarak da kullanılmıştır.

Türkiye‘nin önde gelen antika severlerinin düzenli olarak ziyaret ettiği mağazamıza incelediğiniz web sitesinin iletişim sayfasından anında ulaşabilirsiniz. Aradığınız Osmanlı Arması Tablosu için en doğru adrestesiniz. Sitemizdeki whatsapp numaramız ile Ağgez Antik müşteri temsilcilerinden anında bilgi alın.

Antika resimler ve diğer eserler için sitemizde kısa bir gezintiye çıkmayı unutmayın.

 1. Araştırma yapmak: Satın almayı planladığınız antikanın tarihini, üretim yeri, malzemesi, özellikleri ve fiyat aralıklarını araştırmak önemlidir. Bu bilgiler, antikanın gerçekliği ve değeri hakkında size fikir verecektir.
 2. Durum: Antikanın durumunu dikkatle incelemek gerekir. Kırık, çatlamış, lekeli, yıpranmış veya yeniden boyanmış antikaların değeri düşebilir. Herhangi bir hasar veya restorasyon işlemi olup olmadığını da gözden geçirin.
 3. Güvenilir satıcılar: Güvenilir satıcılardan antika satın almak önemlidir. Uzman antika satıcıları, ürünlerinin doğruluğunu ve değerini belirlemek için bir dizi test ve onaylama işlemi uygular.
 4. Fiyat: Antika satın alırken fiyat araştırması yapın ve doğru fiyatlandırmayı öğrenin. Piyasa araştırması yaparak benzer antikaların fiyatları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
 5. Belgeler: Antikaların özellikle de nadir veya önemli olanlarının, tarihlerini ve doğruluğunu belgeleyen bir sertifika veya belgeye sahip olması önemlidir.
 6. Saklama ve Koruma: Antika satın aldıktan sonra, doğru şekilde saklamak ve korumak önemlidir. Antikalar, doğru sıcaklık, nem ve ışık seviyelerinde saklanmalıdır.
 7. Kişisel Tercihler: Satın alacağınız antikaların sizin tarzınıza uygun olması önemlidir. Antikalar, hem yatırım amaçlı hem de dekoratif amaçlar için satın alınabilir. Kişisel tercihlerinizi ve kullanım amacınızı göz önünde bulundurarak bir antika seçin.

Bu faktörlere dikkat ederek, güvenilir, doğru fiyatlı ve kaliteli bir antika satın alabilirsiniz.

Kategoriler
Makaleler

Antika Küp Alanlar

Günümüzde antika koleksiyonunda önemli alıcılarının bulunduğu antika küp alanlar ve dayandıkları tarihi geçmişi ile ilgililerini heyecanlandıran birbirinden güzel koleksiyonlar için firmamızın web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Geçmiş dönemlerden kalma birçok tarihi eser, uzandıkları dönemin izlerini taşıyor. Hünerli ellerden çıkan ve birbirinden değerli olarak bozulmadan günümüze kadar ulaşan antika küplere meraklı olanlar, firmamızın antika alım satım hizmetlerini değerlendirebilir. Uzun zamandır antika sektöründeki başarımızı ve bu alanda oluşturduğumuz müşteri memnuniyetimize siz de şahit olmak istiyorsanız, web sayfamızı detaylı olarak inceleyebilir, üstün fiyat politikamıza güven duyabilirsiniz.

Tarihi Eser Küpler

Tarihi geçmişi ve sahip olduğu maddi değeri ile antika ilgililerin yoğun ilgisini kazanan antika küp modelleri, sayfamızın başlıca tarihi eser grupları arasında yer alıyor. Tarihi eser niteliği taşıyan küplerin dayandığı tarihi geçmiş, tasarımcısı olan ustanın bilinirlik seviyesi, üründe oluşan deforme miktarı ve ürünün ender bulunan bir eser olup olmadığı fiyatlarını belirleyen önemli kriterler arasında bulunuyor.

Antika Küp Modelleri

Antikalar Türkiye’nin doğusundan batısına kadar uzanan geniş bir coğrafyaya dağılıyor. Binlerce yıllık tarihi geçmişi ile bilinen ve bilinmeyen birbirinden farklı ustaların kendi yaratıcıkları ile tasarlamış olduğu antika değerindeki küp modelleri, koleksiyonerleri aradığı modele kavuşturuyor.
Antika eşyalar, yalnızca eski olduğu için tarihi eser niteliği taşımıyor. Özellikle tarihi eser niteliği açısından büyük önem taşıyan küpler, hünerli ustaların ellerinden çıkan ve uzandığı dönemin tarihinden izler taşıyan birbirinden farklı anlamları ile değer kazanıyor. Siz de bulunduğunuz mekanlara ağır bir atmosfer kazandırmak ve antikaya duyduğunuz ilgiyi başarılı koleksiyon parçaları ile yansıtmak istiyorsanız, firmamızın sizler için sunmuş olduğu özel küp modellerini inceleyebilirsiniz.

Antika Eşyalarınız Değerinde Alınır

Tarihi eser niteliği bulunan küp modellerine ulaşmak için web sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olabilirken, elinizdeki antika küpleri satmak için de bizimle iletişime geçmeniz gerekiyor. Türkiye’nin doğusundan batısına kadar uzanan geniş bir alıcı – satıcı zinciriyle uzun süredir çalışmaya devam ediyoruz. Özellikle antika ürünlerin gerçek değerinden anlayan ve bu sektörle yakından ilgilenen müşteriler ile kurduğumuz uzun süreli iş diyalogları sayesinde, siz de elinizdeki antika küpleri yüksek fiyatlar aracılığı ile meraklılarına ulaştırabilirsiniz.

Firmamızın antika küp modelleri olarak satışa çıkardığı koleksiyon parçalarına göz atabilir, küplerin tarihi geçmişi ve yaratıcı ustalarına yönelik her türlü bilgiye bizimle iletişime geçerek erişebilirsiniz.

Antika Küp Alanlar için en doğru adres Ağgez Antik olacaktır.

Kategoriler
Makaleler

Antika Seramik Ürünleri Alanlar

Ağgez Antik firması bu ürün gruplarında oldukça iddialı, portföyünde bulunan 1.kalite antika ürünlerini ise siz değerli ziyaretçilerine sunuyor ve Antika Seramik Ürünleri Alanlar için bizi aramanızı istiyor.

Antika seramik ürünleri alanlar antika çanak çömlek gibi pek çok farklı ürün ile yakından ilgilenmektedir. Antika seramik, kelimenin tam anlamıyla, daha önceki zamanlardan kalan çanak ya da çömlek gibi üretimlerdir. Alınacak antika eşya fiyatları çeşitli kriterlere göre belirlenmektedir. Örneğin; antika çömleklerin cinsi, saflığı, yapısal durumu ve saflığı antika eşya fiyatını belirleyen en temel kriterler arasında yer alır. Seramiğe özgü fiyatlar ancak bu kriterlere göre uzman görüşü alınarak belirlenebilir. Antika olduğunu düşündüğünüz seramikleri satmak isterseniz antika seramik ürünleri alanlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Antika Seramik Nedir?

Sabit ısıya maruz bırakılmış çömlek, toprak gibi malzemelerden yararlanarak üretilen seramikler, sanatsal birer eser olarak bilinir. Esere antika bir boyut katmak için ise, türünün tek örneği olan eserlerin antika haline geldiğini söylemek doğru olacaktır. Elbette bu eşyalara antika niteliğini veren şey, sadece eski değil, aynı zamanda değerli olmalarıdır. Bu noktada eldeki çanak çömleğe göre değer standardı değişmektedir. Güzel süs eşyaları, değerli eşyalar ve tarihi eşyalar herkesin evinde olmasını istediği şeylerdir. Evlerimizi süsleyen birbirinden güzel parçalar, günümüzde çok popüler olan dev bir pazarın parçası olarak düşünülebilir.

Antika seramikleri alma hizmeti ile ilgilenen kişiler öncelikle satmak istediğiniz ürünleri değerlendirmektedir. Bu değerlendirme, seramiklerin bundan sonra ne kadar uzun olduklarını görmek için analiz edilmesi amacıyla gerçekleşir. Eğer antika seramik ürünlerin belli bir döneme ait olduğu tespit edilemiyorsa muayene ile yaşı belirlenir. Ardından nakış, desen gibi bir sanatı içeriyorsa, sanat eseri ona göre değerlendirilir. Dolayısıyla fiyatların belirlenmesine etki eden pek çok faktör olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olmayacaktır. Bu standartları belirleyen kişiler de uzmanlardır. Ekspertiz sonucunda antikanın sahibine bir fiyat teklif edilir ve eğer sahibi onu satmaya karar verirse alım yapılır ve bedeli ödenir.

Antika Seramik Ürünlerini Kimler Alır?

Seramik ve porselen, sıklıkla birbirinin yerine kullanılan iki terimdir. Ancak, ikisi arasında belirgin farklılıklar vardır. Seramik ve porselen, her biri kendi özelliklerine ve kullanımlarına sahip farklı toprak kap türleridir. Seramikler, çeşitli malzemeler ve su ile karıştırılan, daha sonra şekillendirilen, dekore edilen, genellikle sırlanan ve ısıyla sabitlenen doğal kil parçaları için daha genel bir terimdir. Seramikçilik ya da çömlekçilik eski bir sanattır. Bu sanatın binlerce yıl önce başladığı bilinmektedir. İlk çanak çömlek çalışmaları dekoratif olarak üretilmiş olsa da, işlevsel olarak kullanıldıkları da bilinmektedir. Estetik nitelikler sergileyen antik seramikler bu nedenle çok değerlidir. Antika seramik ürünleri alanlar bu gibi üretimler ile yakından ilgilenmektedir. Ancak bir üretimin seramik olması için karşılaması izlemesi gereken yollar vardır. Bunlardan ilki, yapılmasının üzerinden vakit geçmiş olmasıdır. Bir üretimin antika hale gelmesi için, yapımının üzerinden vakit geçmesi gerekir. Bunun yanı sıra sanatsal öğeler barındırması ve değerli olması da antika sayılması için gerekli faktörlerin arasında yer almaktadır.

Kategoriler
Makaleler

Antika Ahşap Eserler Alanlar

Antika ahşap eserler alanlar artık antika olarak sayılan ahşap eserleri değerinde almakta ve böylelikle sizleri zarara uğratmamaktadır.

Antika ahşap terimi, yaşlı ağaçlardan çıkarılan kereste anlamına gelir. Tipik olarak, en az 100 yıl önce ortaya çıkan ağaçlardan hasat edilen odun anlamına geldiğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Bunun yanı sıra bazı antika ahşap örnekleri, 200 ila 300 yıl öncesine kadar üretilmiş olabilir. Doğu ABD’de, antika ahşap 1600’lerin başlarına kadar kullanılmış ürünlerdir.

Antika Ahşap Nedir?

Antik ahşabı hasat etmek ve kullanıma hazırlamak için kullanılan işlemler basit ve zorlu olması sebebi ile bu sanat ürünlerinin çok değerli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu orijinal parçaların görünümü, şu anda geleneksel kereste depolarında bulunan keresteden önemli ölçüde farklıdır.

Antika ahşap ürünlerini bu denli değerli kılan özelliklerinin başında nadirlik gelmektedir. Antika ahşap ürünlerinin tamamı biricik ve nadirdir. Bu gibi sebepler dolayısıyla antika ahşap eserler alanlar satış işlemleri esnasında titiz bir değerlendirme yapmaktadır.

İlk Avrupalı yerleşimciler bu Amerika’ya geldiklerinde, Amerika’nın ormanları henüz balta değmemiş şekilde bulunuyordu. Bu da ağaçların birkaç yüz yaşında olduğu anlamına geliyordu. Ormanlarda bulunan yaşlı ağaçlar, genç ağaçlardan çok daha farklı özelliklere sahipti.

Pek çok kullanıcı, eski ahşabın görünümünü ve verdiği hissi sever ve birçoğu inşaatçılardan ve tasarımcılardan antika ahşabı kullanmanın yeni, yenilikçi yollarını keşfetmelerini ister. Ancak bunun yanı sıra bazı kişiler evlerinde daha modern ve sade bir dizayn sevdiği için ahşap gibi ürünlerden yana tercih yapmaz. Bu durumda elinizde antika ahşap ürünleri bulunuyorsa, muhafaza etmesi zor ve yorucu olabilir. Siz de bu durum için antika ahşap alan alıcılar ile iletişime geçebilir ve ürünlerinizi değerinde satabilirsiniz.

Antika Ahşap Ürünlerinin Satışı Esnasında Dikkat Edilen Faktörler
Antika ahşap ürünlerinin satın alınması esnasında alıcıların ürünlerde dikkat ettikleri pek çok fazla etken bulunmaktadır. Ürünlerdeki sanatsal vurgular ve üretim yılları, alıcıların en çok dikkat ettiği faktörlerin arasında yer almaktadır.

Bazı insanlar, maliyeti ne olursa olsun antika ahşap almaktan hoşlanmakta ve bunu lüks bir hobi olarak devam ettirmektedir. Bu aşamada, antika olarak değerlendirilen ahşapların yüksek maliyetli olduğunu söylemek gerekir. Biricik ve özel olmaları sebebi ile dikkat çeken ahşap eserlerin antika sayılması için 100 yıllık bir sürenin geçmiş olması gerekir. Ancak çoğu zaman, daha yeni geri kazanılmış ahşap, daha düşük bir fiyata antika versiyonla benzer çekicilik, dayanıklılık ve karakter sağlayabilir.

Antika ahşap nadirdir ve gün geçtikçe daha da nadir hale gelmektedir. Bu durum, evinizde yer alan antika ahşaplarınızı barındırmak adına büyük bir çaba göstermenize neden olabilir. Siz de bu gibi işlemler ile uğraşmak istemiyorsanız antika ahşap eserler alanlar ile iletişime geçerek elinizdeki ahşap ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Hemen Ağgez Antik kurumsal sitesinde yer alan AHŞAP ANTİKALAR kategorisini ziyaret edebilirsiniz.